Zapraszamy na seminarium popularnonaukowe

W ramach działań mikroprojektowych Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach zaprasza na seminarium popularnonaukowe nt. Znaczenia rękodzielnictwa w sztuce artystycznej XIX i XX w. 19 maja (czwartek) o godz. 17:00 w sali koncertowej Pałacu Czeczów. Wstęp wolny.
W seminarium wezmą udział:
prof. UŚ dr hab. Kinga Czerwińska. Etnolog, dr hab. nauk humanistycznych, adiunkt Instytutu Nauk o Kulturze Wydziału Humanistycznego Uniwersytet Śląski w Katowicach, specjalizuje się w dziedzinie antropologii sztuki, sztuki ludowej i nieprofesjonalnej oraz estetyki. Wygłosi referat pt. „Rzemiosło i rękodzieło ludowe Podhala a koncepcja stylu narodowego Stanisława Witkiewicza.”
Alicja Skrudlik-Pilch. Etnolog, kustosz Muzeum w Kętach, popularyzatorka kultury ludowej Kęt i okolic. Wygłosi referat pt. „Rękodzieło w oparciu o zbiory Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach”.
Justyna Majerska-Sznajder (Jüśja Fum Biöetuł). Antropolog kulturowy i aktywistka związana z kulturą wilamowską, prezes Stowarzyszenie Wilamowianie. Wygłosi referat pt. „Arcydzieło czy komercja? Rękodzieło w sztuce użytkowej XX wieku”.
Spotkanie uświetni występ Zespół Pieśni i Tańca "Kozianie". Po zakończeniu seminarium zaprosimy wszystkich na poczęstunek.

Seminarium jest częścią mikroprojektu „Kojzkie perełki w malarstwie i rzeźbie pogranicza polsko-słowackiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Partnerem mikroprojektu jest Stowarzyszenie Obywatelskie POLONUS w Żylinie.

seminar sml

maj

youtube tlo