Jesienna szaruga za oknem

Listopadowe spotkania odbyły się według planu, pomimo tego, że za oknami było szaro, zimno i ciemno. Te niesprzyjające warunki nie odstraszyły Pań, aby spotkać się na „Dzierganiu wśród książek”. Po gorącej kawie i herbacie, która rozgrzała ich zmarznięte dłonie, zabrały się z ochotą za swoje robótki. W trakcie tworzenia dzieł wymieniały się pomysłami i radami na zbliżające się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Nie zabrakło też porad kulinarnych, które można będzie wykorzystać przygotowując święta i Sylwestra. Chętne panie, które chcą umilić sobie długie wieczory, zapraszamy już 5 grudnia.

Jolanta Kućka

IMG 0014
IMG 0021
IMG 0022
IMG 0025
IMG 0027

Zabawa w rozdmuchiwane kleksy

Czy można stworzyć pracę malarską bez posługiwania się pędzlem? Malarstwo w swojej różnorodności posługuje się wieloma narzędziami, a do stworzenia barwnej kompozycji nie zawsze używa się pędzli. Wtorkowe (21.11) figle z kolorami okazały się wyśmienitą okazją do tego, aby poeksperymentować z nieszablonowymi rozwiązaniami. Zabawy było co nie miara!

Tomasz Bednarski

11.21 figle

 

Mały magiczny domek

W jakich zabawach z rodziną chętnie uczestniczymy? Jakie skarby kryje nasza kuchnia, strych albo stara szafa?

Spotkanie z Mikołajem

Uprzejmie informujemy, że lista na spotkanie z Mikołajem (5 grudnia, godzina 16:00) została zamknięta.

Zapraszamy na spotkanie z językiem angielskim

Informujemy, że 13 grudnia, o godzinie 16:30, odbędzie się pierwsze kwartalne spotkanie z językiem angielskim. Jest ono zaplanowane z myślą o tych, którzy ukończyli dwuletni biblioteczny kurs "Angielski dla wszystkich" i chcieliby, po przerwie, sprawdzić swoje umiejętności swobodnej konwersacji na różne tematy. Zapraszamy!

Wymarzony domek

Wymarzony dom oraz to, co możemy w nim znaleźć, w czwartek (16 listopada) posłużył za temat przewodni zajęć dla najmłodszych. "Misiowy klubik" zaczęliśmy od wszystkim dobrze znanej piosenki powitalnej. Po wysłuchaniu wierszyka o wymarzonym domu nad rzeką, dzieci przystąpiły do zabawy w zaimprowizowanej "kuchni", w której znaleźć można było kolorowe garnki, talerze, a nawet kuchenkę. W ramach pracy plastycznej powstały piękne rysunki domów oraz budowle z klocków.

Małgorzata Klim-Mateja

Aleksandra Radlak

1mis16112017
2mis16112017

Tęczowe stworki

Młodzi adepci sztuki poznając tajniki malarstwa pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności korzystania z kredek. Ta na pozór niekłopotliwa technika wymaga dokładności i cierpliwości, o czym uczestnicy wtorkowych warsztatów plastycznych zdążyli się już nie raz przekonać.

Magiczny domek

Jest stół, przy którym zasiadamy do wspólnych posiłków. Jest kanapa, na której przesiadujemy, by podzielić się wrażeniami minionego dnia i jest miła atmosfera - udzielająca się wszystkim domownikom. O naszych domach oraz zwyczajach w nich panujących  rozmawialiśmy dzisiaj, 9 listopada z krasnoludkami z Przedszkola Publicznego podczas zajęć z cyklu Maluch w bibliotece. Były zabawy chustą animacyjną, klockami oraz wspólne śpiewanie.   

Małgorzata Klim-Mateja


Bezlistne korony

Podczas wtorkowych figli z kolorami (7 listopada) obiektami naszych twórczych poszukiwań okazały się drzewa.11.7 1 figle

Dzielni strażacy

W czwartek, 2 listopada, dzieci z bibliotecznego "Misiowego klubiku" skupiły się na tematyce straży pożarnej, policji oraz pogotowia. Po wysłuchania wierszyka o pracy strażaka, najmłodsi spędzili czas na wspólnej zabawie, której urozmaiceniem była sesja zdjęciowa z kartonowym wozem strażackim i karetką. Głównym motywem pracy plastycznej, jak nietrudno się domyślić, były wspomniane wyżej służby i zawody. Kolorowe podobizny strażaka Sama z pewnością ozdobią niejedną lodówkę! Pod koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał książeczkę o ulubionych postaciach z bajek.

Małgorzata Klim-Mateja

Aleksandra Radlak

2IMG 00124misiowy
4DSC 1343misiowy
3IMG 0017misiowy
5IMG 00159miaioqwy

Co nam jesień w koszu niesie?

W czwartek (26 października) krasnoludki z Przedszkola Publicznego opowiadały o tym, co dzieje się jesienią w lesie, w polu oraz jak zmienia się otaczający świat. W tym dniu nie zabrakło również ulubionych zajęć plastycznych.

Małgorzata Klim - Mateja


 

Stoi pociąg na peronie...

„Stoi pociąg na peronie – żółte liście ma w wagonie” – tymi słowami wiersza Doroty Gellner rozpoczęliśmy z motylkami z Przedszkola Publicznego październikowe zajęcia w bibliotece. Była pogawędka na temat zmieniającej się na jesień przyrody oraz kolorowa praca plastyczna.  

Małgorzata Klim-Mateja


Jesienne kolaże i frotaże

Za nami kolejne intensywne malarskie zabawy! Młodzi adepci sztuki, podczas wtorkowego (24.10) spotkania z plastyką, poznawali tajniki frotażu, techniki umożliwiającej wykonywanie odbitek powierzchni przedmiotów, które posiadają wyraźną fakturę. Dzieciaki ochoczo zabrały się do eksperymentowania a owocem tego były barwne jesienne kolaże. 

Tomasz Bednarski

 

Żółte liście...

Żółte liście, kasztany i żołędzie – to tylko nieliczne oznaki jesieni, która pokolorowała otaczający nas świat.

Dzierganie na jesienne wieczory

Choć mamy dopiero piękną jesień, na zajęciach „Dzierganie wśród książek” pojawiły się już pierwsze pomysły na świąteczne ozdoby. Grupa Pań, na październikowych spotkaniach w naszej bibliotecznej czytelni, znów pochwaliła się talentem i wytrwałością, za pomocą drutów, szydełek i – rzecz jasna – włóczki i muliny, tworząc prawdziwe dzieła sztuki od szalików, aż po witraże. Kolejne spotkanie już w pierwszy wtorek listopada! Serdecznie zapraszamy.

Jolanta Kućka

3 17 X 17 1
3 17 X 17 2
3 17 X 17 3
3 17 X 17 4

listopad2017