Rozmawiamy o książkach

Mróz za oknem nie przestraszył dzielnych zerówkowiczów ze SP nr 1, którzy 22 lutego odwiedzili naszą bibliotekę, by porozmawiać o książkach.

Wesołe bałwanki

W mroźny czwartek, 22 lutego, za temat przewodni zajęć dla najmłodszych posłużył dobrze znany wszystkim dzieciom bałwan. Po przeczytaniu wierszyka i wspólnej zabawie przy rytmie ulubionych piosenek, maluchy z "Misiowego Klubiku" wykonały wspólną pracę plastyczną przedstawiającą, oczywiście, bałwany w pięknej zimowej scenerii.

Małgorzata Klim-Mateja

Aleksandra Radlak

Wtorkowe dzierganie

By uszczęśliwić samego siebie, czasem wystarczy kilka chwil dziennie na realizację własnych zainteresowań.

Świat nocą

Czy nocą barwy wokół nas znikają, a koty są czarne?

W czasie wtorkowych figli z kolorami (20 lutego) mali artyści starali się w swoich obrazach pokazać świat po zachodzie słońca. Wyobraźnia dzieci nie zna ograniczeń i wyobrażenie sobie nokturnowego pejzażu nie stanowiło dla nich większych trudności. Kredkami i farbami młodzi malarze wyczarowywali uśpiony świat: domy wzdłuż rozświetlonych ulic, przemykające gdzieniegdzie ciemne sylwetki kotów, rozgwieżdżone niebo i rogalikowaty księżyc, patrzący na to wszystko swoim przyjaznym okiem.

Tomasz Bednarski

Bierz się do roboty!

Utrzymanie porządku w swoim pokoju, odkurzanie, mycie podłogi – to czynności, które potrafimy wykonać samodzielnie, a które sprawią, że nasi rodzicie odpoczną choć na chwilkę. We wtorek (20 lutego) kaczuszki z Przedszkola Publicznego opowiadały z jakimi obowiązkami domowymi radzą sobie najlepiej i w czym mogą wyręczyć najbliższych. Maluszki wysłuchały pouczającego opowiadania oraz z niewielką pomocą pięknie nakryły do stołu.

Małgorzata Klim-Mateja

Zimowa kraina

Pierwsze po feriach „Figle z kolorami”, które odbyły się we wtorek 13 lutego, stanowiły okazję do namalowania pejzażu z zimą w roli głównej.

Zatrzymane w kadrze

Ostatni dzień spotkań z cyklu "Ferie z Biblioteką" upłynął pod znakiem obrazów ruchomych i nieruchomych.

Baloniki i maski

Okres karnawału powoli dobiega końca, lecz nie jest jeszcze za późno na huczną zabawę. Wiedzą o tym maluchy z „Misiowego Klubiku”, które w czwartek, 8 lutego, spędziły czas na szaleństwach z balonami. Nasi mali goście poznali także wierszyk o baloniku, rozwiązali (z małą pomocą mam) kilka niełatwych zagadek oraz, jak zwykle, wykonali wspólną piosenkę. W ramach pracy plastycznej powstały zaś karnawałowe maski zwierząt.

Aleksandra Radlak

IMG 0074mismis2
IMG 0072mismis

Zwierzęta, herby i smoki

We wtorek, 6 lutego, mali uczestnicy ferii z biblioteką zaczęli dzień od piosenki o farmerze w dwóch językach. Poznaliśmy więc angielskie nazwy i odgłosy zwierząt oraz porównaliśmy, między innymi, polskie "chrum chrum" z angielskim odpowiednikiem: "oink oink".

Ferii ciąg dalszy

Zimowa pogoda nie dopisuje, lecz w bibliotece mamy sposób na nudę.

Jednorożce i smoki

We wtorek, 30 stycznia, rozpoczęliśmy ferie z biblioteką, w ramach których realizujemy serię zajęć poświęconych tematyce baśniowo-mitologicznej.

Malarskie oblicze zimy

Wtorkowe warsztaty plastyczne (23.01) postawiły przed nami ciekawe wyzwanie a było nim namalowanie zimowego pejzażu.

W zdrowym ciele...

Musli czy batonik? Woda mineralna czy słodzony napój? Bakalie i orzechy czy może słone chipsy?

Zapraszamy do udziału w konkursie

Regulamin Konkursu Plastyczno-Literackiego

„W KRAINIE ELFÓW I HEROSÓW”

1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach.

2. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat.

3. Cele konkursu:

kształtowanie wyobraźni młodzieży,tworzenie motywacji do rozwijania swojego talentu, odkrywania pasji
i zainteresowań,stworzenie możliwości konfrontacji umiejętności warsztatowych i wiedzy uczestników konkursu.

4. Tematyka konkursu: plastyczne i literackie przedstawienie bohaterów mitologii i szeroko pojmowanej fantastyki/science-fiction (literatura, film, gry)

5. Każdy uczestnik składa 1 pracę wykonaną osobiście (prace zbiorowe nie będą oceniane).

6. Technika:

· praca plastyczna w dowolnej technice (malarstwo, rysunek, grafika komputerowa)

· opowiadanie (długość do około 6 kartek A4)

7. Format prac plastycznych:

na papierze A4 lub A3,w przypadku grafiki komputerowej – plik w formacie jpeg. o wymiarach A4 (297x210 mm) o rozdzielczości 300 dpi - zapisany na płycie CD.

8. Format prac literackich:

· Word, czcionka 12 lub pisane ręcznie

9. Prace będą oceniane w 2 grupach wiekowych:

· dzieci w wieku od 6 do 10 lat

· młodzież w wieku do 14 lat.

10. Prace powinny być podpisane:
imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek autora, nazwa szkoły, telefon kontaktowy.
Podpisy winny być umieszczone na odwrotnej strony pracy

11. Do prac powinna być dołączona pisemna zgoda rodziców lub opiekunów autora na publikację wizerunku, jego danych osobowych oraz wykonanej pracy na stronie internetowej biblioteki, w prasie lokalnej oraz na wystawie w bibliotece.

12. Termin i miejsce składania prac:

Prace należy dostarczyć osobiście do 12 lutego 2018 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach, ul. Krakowska 5.

11. Na laureatów czekają nagrody książkowe, drobne upominki i dyplomy.

12. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 19 lutego 2018.

13. Lista osób nagrodzonych podana zostanie na stronie internetowej biblioteki.

14. Prace biorące udział w konkursie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w bibliotece.

Ferie 2018 w bibliotece

ferie2018 banerekwww