Po raz pierwszy w bibliotece

Już od wielu lat zapraszamy dzieci do biblioteki, by zachęcić je do czytania książek, które pomagają rozwijać wyobraźnię, słownictwo oraz zainteresowania.

Malowane papugi

W czwartkowe popołudnie (12.09.) pałacowa pracownia przeżywała prawdziwe oblężenie!

Dlaczego warto pomagać?

Dzieci z 3. grupy oddziału zerowego ze Szkoły Podstawowej nr 1, 11 września wizytą w naszej bibliotece rozpoczęły swoją przygodę z cyklem W ZACZAROWANEJ KRAINIE KSIĄŻEK. Po wysłuchaniu bajki pt.: „Wspaniały zespół”, rozmawialiśmy, w jaki sposób możemy go stworzyć. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że jest to możliwe, gdy wzajemnie będziemy sobie pomagać. Wtedy każdemu będzie łatwiej się odnaleźć w grupie i szkole. Na zakończenie każdy z uczestników wykonał małpkę, która była główną bohaterką dzisiejszej opowieści.

11 IX 19 0
11 IX 19 1
11 IX 19 2
11 IX 19 3

Zajączki w bibliotece

Co to jest biblioteka? Kto w niej pracuje? Między innymi na te pytania szukały odpowiedzi czterolatki z Gminnego Przedszkola Publicznego, które 10 września pierwszy raz odwiedziły naszą bibliotekę. Był to czas nie tylko na zwiedzanie naszej placówki, ale również na wspólną rozmowę oraz bezpośredni kontakt z książkami.

Magia kolorów

Wakacje już za nami i właśnie zainaugurowaliśmy nowy sezon w pałacowej pracowni plastycznej.

Prosimy o Twój głos!

Oddaj głos na swoją bibliotekę

Akcja marki "KINDER" Wspólne czytanie.
Nagrodzonych zostanie 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów. 50 bibliotek otrzyma 5000 zł na zakup książek do wspólnego czytania z dzieckiem, następne 250 dostanie książki o wartości 300 zł, z tych które zdobyły najwięcej głosów w rankingu. Dodatkowo 300 bibliotek otrzyma po 2 pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania.
Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019
Możesz oddać jeden głos dziennie.

Aby oddać głos na GBP w Kozach należy wejść na stronę: https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie
wybrać z listy Bibliotekę w Kozach i oddać głos po uprzedniej rejestracji

Spotkania cykliczne dla szkół i przedszkoli na rok szk. 2019/2020

Oferta spotkań cyklicznych

Przedstawiamy nową ofertę bezpłatnych spotkań cyklicznych, którą przygotowaliśmy dla uczestników indywidualnych.

Piątek na półkolonii - filmik

Zabawa i lody…

Piątek, 5 lipca, był ostatnim dniem bibliotecznych półkolonii. Na początek – kalambury, które po raz kolejny okazały się dobrą zabawą. Nasi gracze z entuzjazmem podeszli do rysowania i odgadywania haseł.

Czwartek na półkolonii - wideo.

Koziańscy rycerze

Czwarty dzień naszych wakacyjnych spotkań rozpoczęliśmy w Izbie Historycznej.

Teatrzyk kukiełkowy

Trzeci dzień bibliotecznych półkolonii upłynął nam pod znakiem teatru. Z nowymi siłami przystąpiliśmy do przeniesienia na scenę teatralną bajki „Tajemnicza ucieczka bajkowych bohaterów” wymyślonej przez uczestników wakacyjnych spotkań w bibliotece.

Tajemnicza ucieczka bajkowych bohaterów

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu kukiełkowego w wykonaniu uczestników półkolonii w naszej bibliotece.

Tworzymy kukiełki - wideo relacja

Zapraszamy do obejrzenie filmowego zapisu drugiego dnia naszej półkolonii.

kwsierpien2019