Koziański OMNIBUS 2023

Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Kozach zapraszają do udziału w 4. Edycji konkursu wiedzy KOZIAŃSKI OMNIBUS. Konkursowy test odbędzie w piątek 9 czerwca br., w przededniu Dni Kóz w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach (Pałac Czeczów) o godz. 17.00. Konkurs ma formę testu składającego się z 30 pytań z różnych dziedzin wiedzy – w tym kilku dotyczących Kóz i trwa 30 minut. Zapisy od godz. 16.30 w dniu konkursu lub poprzez e-formularz.

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - Koziański OMNIBUS 2023

Ilość uczestników jest ograniczona (15 osób) – chętni, którzy zgłoszą się poprzez e-formularz mają pierwszeństwo udziału. Konkurs przeznaczony jest dla osób od 16 roku życia (osoby niepełnoletnie mogą brać udział za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych). Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czasie Dni Kóz na scenie głównej. Zapraszamy do udziału.

OMNIBUS 2023 DO DRUKU A3 X10 2popr

 

Koziański OMNIBUS 2023 - Regulamin 4. edycji konkurs wiedzy „Koziański omnibus”:
1) Patronat konkursu:
Konkurs odbywa się pod patronatem Jacka Kalińskiego – Wójta Gminy Kozy;
2) Organizator konkursu:
Organizatorem Konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach
3) Cele konkursu:
a) popularyzacja i upowszechnianie wiedzy,
b) zachęcanie do czytelnictwa publikacji naukowych,
c) promowanie wartości stałej aktywności intelektualnej,
4) Termin i miejsce konkursu:
Konkurs odbędzie się 9 czerwca 2022 r. o godzinie 17.00 w czytelni Gminnej biblioteki Publicznej w Kozach;
5) Warunki uczestnictwa w konkursie:
a) konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od miejsca zamieszkania,
b) obowiązuje limit uczestników w liczbie 15 osób,
c) zgłoszenie i udział w Konkursie jest dobrowolne,
d) zgłoszenie będzie możliwe tylko poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie: http://oriniok.pl/gbpkozy/,
e) przesłanie zgłoszenia i udział w konkursie oznaczają, że rodzic lub opiekun prawny Uczestnika bądź pełnoletni Uczestnik zapoznał się z jego Regulaminem i wyraża zgodę na jego postanowienia oraz akceptuje opisane zasady Konkursu,
f) biorąc udział w Konkursie rodzic Uczestnika/opiekun prawny Uczestnika/pełnoletni Uczestnik potwierdza, że spełnia on wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie, oraz wyraża niezbędne ku temu zgody,
g) zgłoszenie do udziału w Konkursie będzie też możliwe w dniu konkursu od 16.30 w bibliotece;
6) Zasady konkursu:
a) każdy uczestnik Konkursu otrzyma do wypełnienia test wiedzy, składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznany będzie 1 punkt. Wygra uczestnik, który otrzyma najwyższą liczbę punktów. W przypadku tej samej ilości punktów, o zwycięstwie zadecyduje kolejność oddania testu prowadzącemu.
b) wszyscy uczestnicy zaczynają rozwiązywanie testu jednocześnie. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu to 20 minut.
c) test prowadzony i oceniany jest przez Komisję Konkursu powołaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozach na podstawie przyjętego przez Organizatora klucza odpowiedzi. Wszystkie osoby znające pytania testowe przed rozpoczęciem Konkursu, zobowiązane są do zachowania ich w tajemnicy.
7) Wyniki:
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czasie Dni Kóz na scenie głównej.
Nagrody:
a) Organizatorzy przewidują przyznanie następujących nagród:
▪ miejsce I dla osoby z najlepszym wynikiem,
▪ miejsce II i III;
b) Przyznane nagrody będą w formie rzeczowej. Fundatorem nagród jest Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach.

 

Dofinansowanie dla biblioteki z NPRCz 2.0

W 2022 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach otrzymała dofinansowanie w wysokości 7 000 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0".
W ramach zadania zakupione zostały nowości wydawnicze (książki w formie tradycyjnej oraz audiobooki), które zasilą zbiory biblioteki głównej (Pałac Czeczów) oraz Filii nr 1 przy ul. Przeczniej 64.
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

nprcz belka bn kolor rgb

Konkurs na esej rozstrzygnięty!

Miło nam poinformaowć, że laureatem głównej nagrody w 3. edycji konkursu literackiego na esej filozoficzny został Kacper Panek z Katowic, natomiast decyzją jury wyróżnienia otrzymali: Marcin Wilczyński, Anna Kokot-Nowak, Grzegorz Czub i Marta Błasiak. W skład konkursowej kapituły weszli: Wójt Gminy Kozy – Jacek Kaliński, Małgorzata Klim-Mateja, Anna Lasek i Alina Nowak oraz Janusz Pilszak.
W związku z niezwykle wyrównanym poziomem prac oraz ich dużą ilością (86 prac!) jury miało nielada dylemat.
Tematem tegorocznego konkursu były „Granice wolności”. Ogromnym zaskoczeniem okazał się zasięg nadesłanych prac. Mianowice zostały nadesłane niemalże z całej Polski.
Zwycięski esej zostanie opublikowany w listopadowym wydaniu Koziańskie Wiadomości.
Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje prace.
Konkurs odbywał się pod patronatem Jacka Kalińskiego - Wójta Gminy Kozy oraz objęty był patronatem medialnym czasopisma "Filozofuj!".

10 i 12 listopada Biblioteka nieczynna

Informujemy, że w dniach 10 i 12 listopada b.r. Biblioteka będzie nieczynna ze względu na coroczną konserwację podłóg w Pałacu Czeczów. Za utrudnienia przepraszamy.

 

312376573 5311444358977473 8658392331467339222 n

TROPEM NIEPODLEGŁEJ PO KOZACH

11 listopada b.r. Biblioteka oraz 73 Koziańska Drużyna Starszoharcerska "Carpe diem" zapraszają do udziału w Rodzinnej Grze Terenowej "TROPEM NIEPODLEGŁEJ PO KOZACH" z okazji Święta Niepodległości.

Regulamin Rodzinnej Gry Terenowej "TROPEM NIEPODLEGŁEJ PO KOZACH":

1. W grze biorą udział drużyny liczące od 2 do 6 osób, w której znajduje się obowiązkowo przynajmniej jedna osoba dorosła.

2. Za bezpieczeństwo niepełnoletnich uczestników gry odpowiadają ich opiekunowie.

3. Gra odbywa się 11 listopada 2022 r. w godzinach od 11.00 do 13.30. Punktem początkowym i końcowym gry jest harcówka w budynku CSW przy ul. Przecznia 3 w Kozach.

4. Uczestnicy gry poruszają się według punktów określonych na mapie, do której dostęp otrzymają na starcie.

5. Aby wziąć udział w grze drużyna musi posiadać przynajmniej jeden jedno urządzenie z czytnikiem kodów QR.

6. Zwycięży drużyna, która w najkrótszym czasie udzieli poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania.

7. Przewidziano nagrody dla drużyn, które zajmą 1, 2 i 3 miejsca.

8. Organizatorem Rodzinnej Gry Terenowej "TROPEM NIEPODLEGŁEJ PO KOZACH" jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach oraz 73 Koziańska Drużyna Starszoharcerska "Carpe diem".

312488740 5321076814680894 3496518288669526175 n

Miś - przyjaciel dziecka. KONKURS

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia uważanego za najwierniejszego przyjaciela dzieci.
Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach zaprasza dzieci w wieku od 4 do 9 lat do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim jest postać ulubionego misia – bohatera literatury dziecięcej.
Praca konkursowa powinna być wykonana w dowolnej technice i formie. Jedynym ograniczeniem jest jej wielkość, która w przypadku pracy przestrzennej nie może przekraczać 30 cm, a pracy płaskiej formatu A3 (420×297 mm).
Prace konkursowe wraz z metryczką zawierającą imię, nazwisko, wiek dziecka, telefon kontaktowy oraz imię misia należy składać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozach (Pałac Czeczów) do 15 listopada br. Do pracy należy dołączyć oświadczenie podpisane przez rodzica bądź opiekuna dziecka biorącego udział w konkursie (dostępne na stronie gbpkozy.pl).
Na laureatów trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych

Regulamin Konkursu "Miś - przyjaciel dziecka"

311697445 5270991456356097 2650608137910869386 n

Granice wolności

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych filozofią i lubiących pisać do 3. edycji konkursu na esej filozoficzny.
Tegoroczna odsłona konkursu, zatytułowana „Granice wolności”, koncentruje się wokół szeroko rozumianej  wolności człowieka i jej
granic.

Konkurs adresowany jest do osób powyżej 16. roku życia. Praca konkursowa powinna wyrażać subiektywną opinię piszącego i być przygotowana w formie pliku tekstowego o objętości od 4000 do 6000 znaków ze spacjami.
Esej wraz z wypełnionym oświadczeniem uczestnika konkursu należy przesłać do 15 października br. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w wersji papierowej do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach.

Konkursowe jury wyłoni jednego zwycięzcę i 2 wyróżnienia. Na laureata konkursu i osoby wyróżnione czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięski esej zostanie opublikowany na łamach „Koziańskich Wiadomości”. Ogłoszenie wyników nastąpi do 9 listopada br.
Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński, który jest pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. Patronat medialny sprawuje miesięcznik "Filozofuj!" .

Regulamin konkursu literackiego na esej filozoficzny

 

granice wolnosci 2022 konkurs na esej 900p

Wakacje z biblioteką 2022

Wakacje z biblioteką 2022 - ruszyły zapisy! Kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, 11-15 lipca w godz. 10-13. Ilość miejsc ograniczona!

Konkurs plastyczny dla dzieci "Zwierzęta świata w utworach literackich dla dzieci"

Z okazji nadchodzącego Tygodnia Biblioteka (8-15 maja) zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat do udziału w konkursie plastycznym „Zwierzęta świata w utworach literackich dla dzieci”. Prace w formie przestrzennej (max. wysokość do 40 cm) należy składać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozach do 6 maja. Do pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą imię i nazwisko, wiek dziecka, telefon kontaktowy oraz nazwę postaci i tytuł utworu, z którego pochodzi. Wraz z pracą należy złożyć zgodę rodzica (opiekuna prawnego) stanowiącą Załącznik nr 1 do regulaminu konkursu.

Oświadczenie rodziców/opiekunów dziecka biorącego udział w konkursie (.docx)

Oświadczenie rodziców/opiekunów dziecka biorącego udział w konkursie (.pdf)

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Zwierzęta świata w utworach literackich dla dzieci”

1. Postanowienia ogólne
1.1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach.
1.2. Celem konkursu jest:
• rozbudzenie wyobraźni, fantazji i kreatywności dzieci poprzez sztukę plastyczną,
• rozwijanie wrażliwości estetycznej i zdolności manualnych oraz wrażliwości plastycznej dzieci,
• propagowanie twórczości literackiej dla dzieci,
• popularyzacja książek i czytelnictwa wśród dzieci.
1.3. Tematem konkursu jest przedstawienie za pomocą pracy plastycznej zwierząt świata występujących w utworach literackich dla dzieci.
2. Warunki uczestnictwa w konkursie
2.1. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 7 do 10 lat,
2.2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie pracy, które jest równoznaczne:
• ze zgłoszeniem pracy do konkursu,
• z uznaniem warunków konkursu,
• z wyrażeniem zgody przez rodziców na publikację imienia i nazwiska dziecka - autora pracy w mediach elektronicznych, społecznościowych i prasie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozach,
• z nieodpłatnym udzieleniem prawa Organizatorowi konkursu do umieszczenia dostarczonej pracy w Internecie oraz prezentacji publicznej w formie wystaw, wydawnictw itp.
3. Praca konkursowa
3.1. Praca konkursowa powinna być wykonana w formie przestrzennej. Format pracy nie powinien przekraczać wysokości 40 cm.
3.2. Praca konkursowa powinna być wykonana ręcznie.
3.3. Jeden uczestnik może zgłosić tylko 1 pracę konkursową.
4. Termin i forma zgłaszania prac konkursowych
4.1. Wykonaną pracę należy dostarczyć wraz z metryczką zawierającą imię, nazwisko, wiek dziecka, telefon kontaktowy oraz nazwę postaci i tytuł utworu, z którego pochodzi, do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach do piątku – 6 maja 2022 roku.
4.2. Do konkursowej pracy należy także dołączyć zgodę rodzica (opiekuna prawnego) stanowiącą Załącznik do niniejszego regulaminu.
5. Nagrody
5.1. Zostaną przyznane 3 nagrody główne rzeczowe i ewentualne wyróżnienia.
5.2. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny.
5.3. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 maja 2022 roku na Facebooku i stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach.
5.4. Rodzice (opiekunowie prawni) nagrodzonych dzieci zostaną zostaną powiadomieni o terminie i sposobie odbioru nagród.
6. Zasady oceniania prac
6.1. Prace zostaną ocenione przez Jury powołane przez Organizatora konkursu,
6.2. Kryterium oceny prac stanowią:
• pomysł i inwencja twórcza przy wykonywaniu pracy konkursowej,
• oryginalność pracy,
• pracochłonność i staranność wykonania,
• ogólne wrażenie estetyczne.
6.3. Decyzja Jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
6.4. Prace niezgodne z tematyką konkursu nie będą podlegały ocenie.
7. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
7.1. Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach informuje, że:
• Administratorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach z siedzibą przy ul. Krakowskiej 5, 43-340 Kozy, tel. 33 8174109, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
• Kontakt z inspektorem ochrony danych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
• Dane przetwarzane będą w celu organizacji konkursu oraz promocji Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach poprzez publikację dokumentacji fotograficznej GBP na podstawie art. 6 ust. 1, lit. e) RODO* (zadanie realizowane w interesie publicznym w zw. z ustawą z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej) oraz na podstawie art. 6 ust.1, lit a) RODO * tj. zgody osoby której dane dotyczą w celu publikacji wizerunku na podstawie udzielonej zgody.
• Odbiorcą danych będą podmioty z którymi administrator zawarł umowy powierzenia oraz użytkownicy stron internetowych administrowanych przez GBP w Kozach.
• Dane przechowywane będą na stronach internetowych do czasu złożenia sprzeciwu.
• Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przeprowadzenia konkursu, wyłonienia laureatów do 6 lat. Dane osobowe Użytkowników serwisów społecznościowych: Facebook i YouTube oraz strony internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach, są przechowywane przez okres obserwowania ww. mediów przez Użytkowników.
• Przysługujące prawa: Prawo żądania dostępu do danych • Prawo żądania sprostowania danych • Prawo żądania usunięcia danych • Prawo żądania ograniczenia przetwarzania • Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania • Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Urząd Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2 00-193 Warszawa.
• Informacja o możliwości wycofania zgody. W przypadkach, w których przetwarzanie danych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO, tj. Pani/Pana zgody na przetwarzanie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
• Podanie przez uczestnika konkursu danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niepodanie danych może uniemożliwić wzięcie udziału w konkursie.
• Przetwarzanie danych osobowych nie będzie podlegało zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
• Zgodę przetwarzanie danych można wycofać w siedzibie administratora lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
• * Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych)
8. Postanowienia końcowe
8.1. Informacje związane z zasadami konkursu udzielane są pod numerem telefonu: 338174109 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
8.2. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do możliwości zmiany regulaminu w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

 

konkurs zwierzeta swiata www1


Już za kilka dni Wielkanoc

Życzymy, by Święta Wielkanocne przyniosły Wam radość, nadzieję i siłę do pokonywania trudów codziennego życia. Niech ten szczególny czas napełni Was pokojem i wiarą w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią.

Zespół Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach

P.S. Tegoroczna biblioteczna kartka wielkanocna pochodzi ze zbiorów Izby Historycznej im. Adolfa Zubera. Jest to wielkanocna litografia "Kury" autorstwa Stanisława Matejki (wnuka Jana Matejki) z 1911 roku.

GBP Kozy Wielkanoc 2022sml

W tę sobotę mamy zamknięte

sobota nieczynna

Życzenia dla czytelników

zyczenia2021 www

Konkurs plastyczny dla dzieci rozstrzygnięty

Szczerbatek, Arielka, Mikołajek, Sąsiedzi, bałwanek Olaf to tylko niektórzy z bajkowych bohaterów prac, które napłynęły na konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozach.

Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych z NPRCz 2021-2025

Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach w 2021 r. otrzymała dofinansowanie w wysokości 16 153 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0".
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

nprcz belka bn kolor rgb

Konkurs na esej filozoficzny – rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że laureatem głównej nagrody w II edycji KONKURSU NA ESEJ FILOZOFICZNY został Sebastian Harężlak, natomiast decyzją jury wyróżnienia otrzymali: Anna Stolarczyk, Julia Pajor i Paweł Olearczyk. W skład konkursowej kapituły weszli: Wójt Gminy Kozy – Jacek Kaliński, Alina Nowak, Anna Lasek, Małgorzata Klim-Mateja oraz dr Janusz Pilszak. Poziom rywalizacji był wyrównany, a o kolejności nagrodzonych prac decydowały minimalne różnice punktowe.
Tematem tegorocznego konkursu był „Człowiek na krawędzi”. Miłym zaskoczeniem okazał się fakt, iż prace konkursowe nadesłano nie tylko z naszej miejscowości oraz okolic, lecz także z różnych stron Polski. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 15 listopada o godzinie 13.00 w sali Koncertowej Pałacu Czechów.
Zwycięski esej zostanie opublikowany w grudniowym wydaniu „Koziańskich Wiadomości”.
Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje prace. Zapraszamy na kolejną edycję już za rok.

241430242 4051047671683821 6699984048140667192 n

maj

youtube tlo